Tjen penger på fiske!

Sportsfiskerlinja på Grong søker for tiden en medarbeider med relevant kompetanse. Stillingen er 80%, slik at du også får tid til å fiske «Hemmeligelva».
- En faglærer ved linja er i ferd med å gå over i en lederstilling, og vi må derfor må utvide staben. Vi som jobber som faglærere i sportsfiske idag synes selvsagt dette er drømmejobben, forteller faglærer Eskil Røkke til Vak.
Linja er et treårig utdanningsløp som gir generell eller spesiell studiekompetanse med fokus på kyst-, innlands- og laksefiske. Opplæringa skjer i nært samarbeid med næringslivet og forsknings- og utviklingsmiljøene knyttet opp til sportsfiske. I år har de bl.a hatt besøk av Mathias Lilleheim (en av verdens beste fluekastere), Phill Dale (en av Englands og Norges beste fiskeguider) og Lars Nilssen (LarsOgLars).

- Vi prioriterer å legge mesteparten av undervisningen nede ved elva, i fjellet eller på kysten i fiskesesongen.
I hovedsesongen vil vi ha fokus på at du skal få mange fiskeopplevelser og mye fiskerfaring både i inn- og utland. Utenfor fiskesesongen vil vi prioritere mer teoribasert undervisning som fluebinding, navigasjon, språk, redskapslære, fellesfag som matte, norsk osv. – forteller Røkke videre.
Om dette er noe for deg, kan du se frem mot mange fine turer med fiskeglad ungdom:
- Her kan vi nevne laksefiske i Namsen, ørretfiske i Børgefjell, ørretfiske i Lierne, ørretfiske i Nea/Tya, røyefiske i Femunden, sjøørretfiske på Nordmøre, gjeddefiske på Steinkjer, havfiske på Fosen, håkjærringfiske i Trondheimsfjorden etc… Lista er lang! – avslutter Røkke.

Aktuelle lenker:
Den formelle stillingsannonsen
Sportsfiskerlinja på Grong
Sjekk også ut vår sak om student Jo Fredrik Elgethuns skoleprosjekt.
Pingback: Lyst å tjene penger på å fiske? -